Strony internetowe

Strony internetowe

Tworząc firmę, nie zapomnij o stronie internetowej

Kiedyś, tworząc firmę, przedsiębiorca pamiętał, aby jej numer i adres znalazł się w tradycyjnej książce telefonicznej, w odpowiednim dziale. W ten sposób zwiększał szansę na to, że osoby zainteresowane jego produktem czy też usługami, znajdą go w całym gąszczu konkurencji. Jest to wciąż niezwykle istotne, zwłaszcza w przypadku małych firm. A jak jest dzisiaj?

Zaczynając działalność, trzeba zaistnieć w sieci

Wielu użytkowników sieci twierdzi, że jeśli kogoś nie da się znaleźć w Internecie, to ten ktoś po prostu nie istnieje. Może to być trafne stwierdzenie szczególnie w przypadku osoby lub firmy, która chce dotrzeć z informacją o swoim istnieniu do jak największej liczby potencjalnych klientów. Tylko to – oprócz odpowiedniej jakości usług i wyrobów –  może zapewnić bowiem odpowiedni zysk.

Warto więc – zakładając nawet niewielkie przedsiębiorstwo – od razu pomyśleć o rozwiązaniu, jakim są strony internetowe dla małych firm.

Spokojnie, strona www to nie czarna magia

Wiele osób powie, że nie ma najmniejszego pojęcia o tworzeniu stron internetowych. To jednak absolutnie nie może być powodem zaniechania stworzenia strony firmy, którą właśnie powołuje się do życia.

strony www cennik

Przedsiębiorca ma tu dwie możliwości do wyboru:

– samemu nauczyć się podstaw tworzenia i prowadzenia strony www swojej firmy, co jest dzisiaj coraz łatwiejsze. Wiele firm proponujących miejsc na strony www, czyli tzw. hosting, dołącza do tej usługi prosty kreator stron, z którego można skorzystać:

– powierzyć stworzenie i prowadzenie strony www firmie lub osobie prywatnej, która specjalizuje się w takiej działalności – co istotne, wcale nie trzeba samemu zatrudniać pracownika, czy zespołu ds. strony firmowej. Warto pomyśleć np. o zatrudnieniu kogoś na umowę zlecenie lub o dzieło albo skorzystać z usługi firmy, która oprócz sprzedaży domen i hostingu, proponuje pomoc w tworzeniu i uaktualnianiu stron www.

Tak, czy owak, tworzenie stron www i ich prowadzenie staje się coraz łatwiejsze i jest stosunkowo tanie. Cena stron internetowych zależy od kilku czynników – przede wszystkim od ilości miejsca w danym hostingu oraz dodatkowych usług zawartych w tej usłudze. Przedsiębiorca może znaleźć najodpowiedniejszą dla siebie ofertę i płacić tylko za to, czego potrzebuje. Dodatkowo wiele firm związanych z hostingiem oraz tworzeniem stron często przewiduje rabaty cenowe, więc strona www bywa jednym z tańszych elementów pomagających firmie w dotarciu do klientów i w utrzymaniu z nimi stałego kontaktu.